Як правильно сервірувати стіл для суші: 7 важливих моментів

Для правильної японської трапези потрібно знати, як сервірувати стіл і подавати страви. У Країні сонця, що сходить, до цього ставляться дуже серйозно. Існуючі правила увібрали в себе багатовікові традиції, порушення яких вважається поганим тоном. Подача суші в ресторані чи вдома під час святкової вечері, виконана з урахуванням всіх постулатів, доставить гостям надзвичайне задоволення.

Сервіровка столу для суші: 7 правил вдалої подачі

Японську кухню вирізняють педантичність, мінімалізм і любов до вільного простору. Це і визначає правила подачі ролів.

До них відносяться:
сервіровка столу для суші

  1. Гармонія форми. Існує постулат, в якому йдеться про те, що суші круглої форми подають у квадратній або прямокутній посуді, і навпаки. При цьому круглі тарілки розташовуються по діагоналі з квадратними. Наприклад, соєвий соус наливають в круглу піалу, встановлюють на прямокутну підставку.
  2. Гармонія кольору. На столі повинні бути присутні набори посуду червоного і чорного кольорів. При цьому предмети мають чергуватися між собою.
  3. Непарна кількість. Має бути 3, 5, 7 тарілок, шматочків риби в сушімі, інших предметів.
  4. Для кожної страви свій посуд. У японців особливо цінуються лаковані тарілки, але смажені страви можна подавати на бамбукових підносах, супи і рис – в чашах під кришечками. Вони необхідні для того, щоб перед споживанням можна було відчути аромати.
  5. Краса вільного простору. Японці не сприймають нагромадження: піднос не заповнюють повністю, розташування приладів на столі дозволяє кожному члену трапези дотягнутись до суші.
  6. Дерев'яні палички встановлюються на підставку, яку називають хасиокі або хасі. Їхні тонкі кінці повинні «дивитися» вліво. Якщо сервіровка проводиться вдома, де немає цього спеціального приладдя, то палички можна покласти на тарілку або стіл, але принцип їх розміщення зберігається.
  7. На відміну від подачі страв в інших національних кухнях, відповідно до японської традиції, всі роли, салати, локшина, рис, суп подаються одночасно.

Знаючи, як правильно сервірувати стіл для суші, також потрібно враховувати, як цю страву слід їсти. За етикетом гість повинен спробувати всі різновиди ролів, але робити це необхідно саме в тому порядку, в якому вони виносилися.


Стилі подачі

Якщо ви хочете швидко організувати святковий обід вдома або в офісі, вам допоможе доставка суші у Львові. Отримавши замовлення з декількох видів страв, їх можна подати на одній тарілці. Для цього слід скористатися одним з існуючих способів:

  • Три варіанти. Види ролів або закуска розміщуються за принципом їхньої важливості. Головні — можуть займати більше всього простору, знаходитися в центрі.
  • П’ять драконів. Тут також не використовуються правильні геометричні фігури. Головна і другорядна групи включають в себе по 2 страви, додаткова – одну. Вони розміщуються на прямокутній тарілці, як трикутник, при цьому форма кожної групи повинна відрізнятися, щоб відразу була зрозумілою ступінь їхньої важливості.
  • Тавараморі – «тюки з рисом». Цей стиль застосовується для страв, які мають однакову форму і розміри. Вони розміщуються пірамідою, в основі якої знаходяться 3 суші, далі – 2, а вершина – 1 рол.

У нашому сервісі також є супи, десерти, салати на замовлення, які змінять ваше уявлення про кухню цієї країни. Ми працюємо, щоб ви змогли легко організувати обід в офісі, вечірку, вечерю, святковий захід. Ми доставляємо замовлення, яке ви перетворите на справжню традиційну японську трапезу, правильно оформивши подачу.