Як правильно їсти суші і роли? 6 важливих правил

Популярність японської кухні постійно зростає, що пов'язано з її унікальним смаком і використанням корисних інгредієнтів. Однак любов до суші змушує нас дізнаватися секрети правильного вживання цієї смачної страви. Знаючи, як правильно їсти суші і роли, ви не соромлячись зможете замовляти улюблене частування не тільки на дім, а й в ресторані. Ми підготували для вас 6 порад, які розкажуть, як правильно їсти суші.

Порада 1. Їжте суші паличками.

як правильно їсти суші і ролиТрадиційно японські страви слід їсти паличками для їжі. Спочатку це може здатися важким завданням, але вам потрібно трохи попрактикуватися, і ви швидко навчитеся правильно ними володіти. Пам'ятайте, що суші повинні бути поміщені між двома паличками для їжі - тоді ви можете легко направити шматочок в рот. Якщо у вас є побоювання з приводу використання паличок для їжі, замовте заздалегідь суші вдома і спробуйте використовувати їх там. Ви також можете скористатися порадою в Інтернеті або просто запитати офіціанта в ресторані, який із задоволенням не тільки розповість, а й покаже, як правильно користуватися паличками для суші.

Зверніть увагу, що дуже не елегантно наколювати суші на одну з паличок. Для багатьох любителів японської або східної кухні така поведінка є образливою, і навіть невдалі спроби поїсти паличками для їжі, безумовно, отримають набагато більше схвалення.

Порада 2. Не можете використовувати палички? їжте пальцями

Вам не хочеться вчитися їсти паличками для їжі? В цьому випадку відмовтеся від столових приладів і використовуйте свої пальці. Таким чином, ви можете їсти багато видів суші, таких як маки і нігірі. Однак це заборонено у випадку з сашимі, а також коли суші подаються на одній тарілці для кількох людей. Тоді ви повинні використовувати палички для їжі.

Також зверніть увагу, що деякі ресторани надають вологий рушник, щоб витерти руки перед тим, як їсти суші пальцями. Завдяки цьому ви можете легко подбати про гігієну під час їжі. Однак пам'ятайте, що ви не повинні використовувати рушник після їжі.

Порада 3. Правильна послідовність вживання суші

Як правильно їсти роли і суші, з огляду на послідовність? Зверніть увагу, що коли ви замовляєте різні види суші, застосовується порядок, в якому ви їх їсте. Завдяки цьому ви зможете насолодитися їх смаком ще краще, а також продемонструвати знання правил вживання японських страв. Перш за все, переконайтеся, що поступово збільшуєте інтенсивність видів суші, які ви їсте - почніть з найделікатніших, а потім перейдіть до більш виразних закусок. Єдиний виняток - унаги суші, які подають в теплому вигляді, ви повинні їсти на початку.

Правильний порядок вживання суші:

  • спочатку почніть з сашимі, оскільки вони мають дуже тонкий смак;
  • друга закуска буде макі - в цьому випадку довге очікування негативно позначиться на консистенції водоростей норії;
  • закінчувати трапезу слід з норі - почніть з шматочків з нежирною рибою, потім дістаньте більш жирні.

Порада 4. Їжте суші цілими

як правильно їсти роли паличкамиДуже важливо, щоб ви їли суші цілими за один раз. В Японії вважається відсутністю культури, якщо людина відкушує шматок суші, а потім кладе його назад на тарілку. Тому ви повинні остерігатися цієї помилки. Якщо ви не можете розжувати весь шматок, ви можете відкусити його, а інший залишити на пальцях або паличках для їжі. Однак з'їжте другу частину суші якомога швидше.

Також пам'ятайте, що всі інгредієнти суші в поєднанні один з одним, васабі та соєвий соус створюють смак, який ви так цінуєте в японській кухні. Повільне відкушування дрібних шматочків може порушити бажаний склад.

Порада 5. Як треба їсти суші з соєвим соусом

Однією з найважливіших добавок для суші є соєвий соус, але іноді неправильне його вживання може бути проблемою. Перш за все, почніть з наливання невеликої кількості соєвого соусу в свою миску, завдяки чому рідина не буде переливатися при замочуванні суші. Крім того, ви завжди можете долити соус, якщо у вас він закінчився.

Також дуже важливо, щоб ви акуратно занурили суші в соус, завдяки чому його буде рівно стільки, скільки потрібно, щоб підкреслити смак страви. Крім того, завжди наносьте соєвий соус з боку риби, а не з боку рису.

Також будьте обережні, щоб не змішати соєвий соус з васабі. Перш за все, це важливо через дуже гострий смак, який в такому випадку виникає. В цьому випадку суші не доставить вам стільки задоволення. Також зверніть увагу, що в Японії вважається некультурним занурювати суші і васабі в соєвий соус одночасно.

Порада 6. Саке - тільки для особливих моментів

Одним з найпопулярніших напоїв в Японії є саке. Однак, якщо ви хочете спробувати його, пам'ятайте, що ви можете пити його до або після їжі, але не під час трапези. Тому замість того, щоб пити саке під час їжі, виберіть інший напій, наприклад, сухе шампанське, біле вино, пиво або зелений чай. Завдяки цьому ви не втратите смак суші під час їжі, а додатково збагатите його.