Як правильно їсти суші: мистецтво насолоди їжею

Східна кухня набуває все більшої популярності. Але той, хто став шанувальником суші нещодавно, може відчувати певні складнощі з їх вживанням. Японські палички, васабі, соєвий соус, імбир, тарілки, підставки тощо. Неважко й розгубитися. То ж варто дізнатися, як правильно їсти суші. Це дозволить вам чітко дотримуватися правил японського етикету та показати себе знавцем східних традицій під час романтичної вечері або ділової зустрічі. А якщо вас цікавить доставка суші у Львові, то радимо звернутися в UzeTut.

Смакуємо суші за всіма правилами

Для японців вживання їжі — це особливий ритуал. До нього ретельно готуються. У ресторані, де дотримуються всіх традицій, спочатку подадуть вологий рушник — ошиборі. Він призначений для того, щоб очистити не лише руки, а й душу. Незважаючи на те, що рушник гарячий, він добре освіжає завдяки ментолу, який додають у воду.

Суші ж після подачі їдять наступним чином:

  • Якщо замовлено сет з різних видів, то починають з ролів, загорнутих у норі. Вважається, що рис швидко вступає у взаємодію з водоростями, через що може погіршитися смак страви.
  • Традиційно суші їдять спеціальними дерев’яними паличками — хасі (хаши), але допускається брати їх і руками (чоловікам). У деяких ресторанах можуть запропонувати звичайні для європейської кухні столові прибори.
  • Суші завжди їдять цілими, не розділяючи їх на окремі шматочки. По-перше, так зберігається естетичний вигляд страви, а по-друге, вдається повною мірою оцінити поєднання всіх смаків.
  • На загальній таці суші вибирають поглядом і лише після цього за допомогою тупих кінців хасі перекладають їх на свою тарілку. Інколи для цього використовують окремі палички.
  • Перед тим як посмакувати, рол перевертають на бік за допомогою паличок, і, взявши за обгорнуту водоростями частину, вмочують рисом у соєвий соус. Якщо це традиційні сашимі, то у соус занурюють рибу.
  • Залишки соусу не струшують, а рол цілим кладуть до рота. Якщо це сашимі, то треба зробити так, щоб риба торкнулася язика.
  • Разом із ролами або іншими видами суші подають васабі та імбир. Васабі в необхідній кількості розчиняють у соєвому соусі або викладають поверх ролу, а імбир їдять між вживанням страв з різними смаками. Шматочки пекучого кореневища добре освіжають ротову порожнину. Деякі поціновувачі суші їдять імбир разом з суші, але це неправильно.
  • У японців не прийнято суші передавати паличками. Якщо хтось просить це зробити, то потрібно подати всю тарілку.
  • Смакуючи суші, не варто жестикулювати та розмахувати паличками. Це, як і у випадку з європейськими столовими приладами, вважається поганим тоном. Коли палички не потрібні, то їх кладуть гострими кінцями на спеціальну підставку. Після того як трапезу закінчено, хасі залишають на соусниці паралельно суші-бару.

Дотримуватися таких правил варто не лише під час відвідування японського ресторану, а й у будь-якому місці. Адже суші — це не просто їжа, а справжня філософія, особливий ритуал.

Як правильно користуватися паличками для суші

Це досить складне завдання, тож варто потренуватися заздалегідь. Спочатку беруть одну паличку на відстані 2/3 від верхнього кінця, затискають її між великим та вказівним пальцями правої руки. Тримають хасі великим та безіменними пальцями так, щоб вказівний, середній та великий пальці утворили кільце. Якщо це важко уявити, то можна скористатися ілюстраціями — так буде більш зрозуміло.

Другу паличку розташовують паралельно першій, відступивши від неї приблизно на 15 мм. Якщо при цьому розпрямити середній палець, то хасі розсунуться. Згинаючи вказівний палець, прибори зводять разом та затискають шматочки суші між ними. Трохи практики — і у вас все чудово вийде. Ну а найсмачніші у Львові суші можна замовити в UzeTut та закріпити набуті навички користування паличками.