Види суші: гастрономічний гід для шанувальників

Суші та роли — надзвичайно популярні страви. Але ще й досі не всі шанувальники знають, чим вони відрізняються. Насправді все просто, оскільки існують різні види суші. Це обумовлено використанням великої кількості інгредієнтів та способів приготування. Якщо ви також полюбляєте суші, то варто розібратися в різновидах цих смачних виробів. Адже суші у Львові пропонуються у великому різноманітті. А раптом щось ще не спробували?

Відмінності суші та ролів

Роли дуже популярні в США та країнах Європи. Існує безліч рецептів їх приготування. Роли — це різновид традиційних японських суші. Вони представляють собою рулети з рису, загорнуті в листки з морських водоростей норі. Якщо коротко, то відмінності між суші та ролами полягають у наступному:

 • В якості начинки для ролів можуть використовуватися не лише риба та морепродукти, а й овочі, сир і навіть м’ясо, проте традиційні суші готуються виключно з рису та морепродуктів. Можливість вибрати страву до своїх уподобань приваблює багатьох шанувальників азіатської кухні.
 • Суші подаються лише холодними. А от роли можуть засмажувати особливим чином у спеціальному клярі та подавати теплими.
 • Роли загортають за допомогою спеціальної бамбукової циновки — макісу. На неї шарами викладають листки водоростей, рис, начинку, а потім щільно скручують. Суші ж виготовляють лише руками, прикриваючи грудочки рису морепродуктами.

Отже, різні види ролів можна впевнено назвати суші, оскільки вони є їх різновидом.

Різновиди суші

Популярність страви та великий вибір використовуваних для начинки інгредієнтів обумовили появу декількох видів суші.

Найпопулярніші з них:

 • Хосомакі: «макі» в перекладі з японської означає «роли», тобто суші у вигляді рулетів. Хосомакі — це невеликі монороли. В якості начинки, як правило, використовується 1–2 інгредієнти. Це може бути огірок, авокадо, шматочок риби тощо.
 • Футомакі: великі роли, для приготування яких використовується начинка з багатьох компонентів. Великі рулети формують з цілих листків норі. Точних рецептів футомакі не існує — сушисти досить часто пропонують авторські рішення, але деякі з них вже стали класикою (наприклад, роли «Філадельфія», «Осако», «Венеція», «Три сири» тощо).
 • Урамакі відрізняються тим, що верхнім шаром є рис, а у водорості загортається начинка. Це ніби роли навпаки — рисом назовні. Вперше їх приготували в США.
 • Темпура-макі – теплі роли, обсмажені в клярі.
 • Темакі: такі роли виготовляють вручну (хенд-роли), формуючи з розрізаних листків норі невеликі конуси. Їх заповнюють рисом, рибою, морепродуктами, овочами та іншою начинкою.
 • Нігірі: традиційний вид суші, які найпершими з’явилися в Японії. Вони дуже прості в приготуванні, але не менш смачні. Для цього беруть грудочку рису, а зверху викладають морепродукти або нарізану тонкими скибочками рибу. Якщо начинка багатокомпонентна, то її можуть закріплювати тонкою смужкою норі.
 • Сашимі: шматочки сирої риби, яку подають з овочами, маринованим імбиром, дайконом, васабі, соєвим соусом тощо. До складу такої страви повинна включатися найсвіжіша риба.
 • Гункан-суші: у перекладі з японської «гункан» означає «човен». Суші такого виду дійсно нагадують маленькі човники з норі, наповнені рисом, ікрою, дрібно нарізаною рибою, морепродуктами.

Сподіваємось, що цей невеликий суші-словник допоможе зробити смачні кулінарні відкриття. Тепер ви будете знати, які бувають суші та роли, і зможете їх замовити. Ми доставимо страви дуже швидко додому, до офісу або в готель. UzeTut — це суші, які вам обов’язково сподобаються.