Користь суші: причини популярності японської страви

Про користь суші говорять немало. Вони малокалорійні, містять поживну рибу та морепродукти, свіжі овочі, зелень, рис. І замовити суші з доставкою можно практично в будь-який час. Але є й ті, хто стверджує, що суші мають мало спільного зі здоровим харчуванням. То ж яка думка вірна? Спробуємо розібратися.

Чим корисні суші

Страви традиційної японської кухні мають свої яскраві відмінності. Японія — це острівна країна, тому в меню її мешканців переважають морепродукти. Вони вважають, що кожна страва має свій неперевершений смак, тому солити та приправляти її спеціями немає потреби. Популярними є лише соєвий соус, васабі та імбир. Вони й використовуються під час подачі суші.

Самі ж суші та роли традиційно готують з рису, приправленого оцтом, з додаванням риби та морепродуктів.

Користь такої страви полягає в наступному:

 • морепродукти найчастіше не піддаються термічній обробці, тому в них зберігаються вітаміни, мінерали та інші корисні складові;
 • норі є цінним джерелом кальцію, заліза та йоду, дефіцит якого відчувають мешканці багатьох країн;
 • васабі містить у великій кількості антиоксиданти та вітамін С, має антисептичні властивості, захищає зуби від появи карієсу;
 • імбир не входить безпосередньо до складу суші, але є незамінним при їх вживанні, оскільки його шматочки допомагають освіжити ротову порожнину. Містить вітаміни С, В1, В2, А, цілій перелік мікроелементів та мінералів, має протизапальні властивості, покращує кровообіг та прискорює обмін речовин;
 • рис та риба відмінно поєднуються, тому суші підходять для прихильників роздільного харчування;
 • рис рекомендовано вживати людям, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом, бо ця крупа є джерелом вітамінів, клітковини, цінних амінокислот;
 • при низькій калорійності традиційні японські суши є дуже поживними.

Як бачимо, традиційні суші — цілком здорова та корисна їжа, але за умови використання якісних та свіжих інгредієнтів. І ще не варто забувати про те, що твердження стосується лише автентичних японських рецептів.

Як вживання суші може зашкодити здоров’ю

Звичайно, без традиційної ложки дьогтю не обійтися навіть у випадку з суші та ролами. Є й не зовсім позитивні аспекти вживання цієї страви:

 • Суші, а особливо їх різновид роли стали дуже популярними у різних країнах світу. А це означає, що традиційні рецепти були адаптовані під національні уподобання. Так з’явилися суші та роли з майонезом, сиром та іншими калорійними інгредієнтами. Звичайно, ця страва перестала бути дієтичною.
 • Вживати суші з особливою обережністю слід алергікам. Адже червоні сорти риби та різноманітні морепродукти можуть викликати дуже сильні алергічні реакції.
 • Традиційні суші готують з сирої свіжої риби. В Японії поняття «свіжа» означає, що риба була щойно виловлена та використана. Якщо вона зберігається хоча б декілька годин, то вже може бути небезпечною для здоров’я.
 • Навіть слабосолений соєвий соус містить значну кількість солі. При надмірному його вживанні збільшується ймовірність появи набряків через затримку рідини в організмі.
 • Вкрай обережними з цією стравою мають бути люди, які страждають на різні запальні захворювання органів травної системи. Це стосується як самих суші, так і гострих васабі та імбиру.

Шкідливі чи корисні суші — це великою мірою залежить від якості використовуваних продуктів та майстерності сушиста. Замовляючи японські страви в UzeTut, ви можете бути впевненими в їх безпеці та бездоганних смакових якостях. Наші кухарі-сушисти опанували технологію приготування традиційних суші та ролів, завдяки чому замовники мають можливість оцінити справжній смак японської кухні.