Чим відрізняються суші від ролів

Японська кухня високо оцінюється шанувальниками здорової їжі у всьому світі. Прості у приготуванні, але надзвичайно смачні роли та суші подобаються не лише любителям морепродуктів, а й вегетаріанцям та справжнім гурманам. Можливість поєднання найрізноманітніших інгредієнтів в одній страві дозволяє створювати справжні шедеври кулінарії з вишуканим та яскравим смаком. Щоб навчитися смакувати різні страви та відчувати відмінності між, на перший погляд, схожою їжею, потрібно з’ясувати, чим відрізняються суші від ролів.

Суші і роли — в чому різниця?

Такі популярні суші мають безліч різновидів. Вони поділяються на підвиди. Отже, яка різниця між ролами та суші? Суші – це страва, в якій використовується рис, приправлений солодким рисово-винним оцтом, та риба. Використовувані інгредієнти зазвичай сирі. Саме тому страва подається з васабі і імбиром — вони володіють антибактеріальними властивостями. Роли — це один із видів суші. Основна їхня відмінність — це форма. Роли подаються у вигляді нарізаного рулету. Крім того, вони відрізняються розміром. Роли значно вагоміші в порівнянні з традиційним розміром суші, які приготовлені шляхом формування невеликої грудочки щільно стиснутого рису. Так як відповідей, чим відрізняються суші від ролів, досить багато, то для зручності клієнтів ресторани японської кухні і інші заклади, розміщуючи страви в меню, намагаються їх розподіляти таким чином:

  • за наявністю певних інгредієнтів;
  • за розмірами;
  • за формою.

У складі ролів обов’язково повинен бути присутній лист норі, чого не скажеш про суші. Їхні складові можуть бути різними. Начинкою зазвичай слугує рис з рибою, загорнуті у лист норі. Подають роли у вигляді невеликого рулету прямокутної форми або конусоподібного згортка. Наявність риби в страві необов’язкова, можна замінити її будь-яким морепродуктом. Це можуть бути креветки, восьминіг, копчений вугор. Крім морепродуктів, в роли також кладуть овочі, фрукти, сир і навіть м’ясо. Це одна з головних відмінностей.

У певних видах японських страв лист норі грає вирішальну роль. Адже саме завдяки своїм властивостям він міцно утримує начинку (овочі, рис, спеції). Необхідна форма створюється шляхом скручування ролів бамбуковим килимком (макісу). Зовні лист пресованих водоростей може видозмінюватись, певного стандарту немає. Залежно від виду ролу або суші, норі може покривати начинку, чергуючись з рисовим прошарком і тонкими скибочками риби.

До окремої категорії японських страв можна віднести гарячі роли. Відрізнятися вони будуть не тільки смаковими якостями, але і технологією приготування. Якщо заклад пропонує своїм відвідувачам страви такого виду, то одним із пріоритетних завдань повинна бути швидкість подачі їх на стіл або оперативна доставка суші та ролів, бо цінність гарячих ролів визначає саме температура страви.

Основні відмінності між суші та ролами:

  • у суші шматок риби і морепродуктів завжди знаходиться зовні, а в ролах, як правило, всередині;
  • суші зроблені в єдиному екземплярі, а роли нарізають з рулету;
  • роли часто загортаються в норі, суші — ні;
  • в ролах більше рису, а в суші — риби;
  • овочі в суші не додають;
  • деякі види ролів подаються теплими.

Завітайте на наш сайт та скуштуйте запропоновані японські страви. Завдяки сервісу «Уже Тут» ви зрозумієте, що таке суші та роли, і які основні відмінності між цими двома стравами. Яскравий, насичений смак виключно свіжих продуктів та їх вдале поєднання один з одним дозволяють професіоналам створювати просто неповторні кулінарні шедеври. Скориставшись нашими послугами, ви зможете замовити суші у Львові у будь-який день тижня з 12.00 до 00.00. Замовляйте швидку доставку — замовлення прибуде впродовж години, або вкажіть бажаний час. Насолоджуйтесь смаком вишуканих, корисних і смачних страв на роботі або вдома.