Сучасні суші: 5 відмінностей від традиційних варіантів

Класичному рецепту суші більше 100 років – жменю рису змащували васабі, а зверху клали шматочок морської риби. Його автором вважають кухаря Джохея, а таку японську страву назвали «нігірі». Але за довгі роки існування вона зазнала ряд змін – різні шефи ресторанів у Японії та за її межами вносили щось нове, експериментували. Особливості сучасних суші – використання в них сирих інгредієнтів, які можна без проблем знайти, оригінальні форми, нетрадиційні начинки тощо.

Види сучасних суші і їх особливості

Сьогодні можна нарахувати безліч різновидів цих смаколиків. До традиційних японських рисових і рибних складових, водоростей норі додали огірки, креветки, сири, авокадо та інше. При цьому вони відрізняються і формою подачі.

Серед різновидів, представлених в японських ресторанах різних країн, можна знайти такі:

  • Нігірі. Являє собою грудочку рису розміром з куряче яйце, змащену васабі. Зверху кладуть сиру рибу або морепродукти. Додатково всі складові можуть зв’язуватися смужкою норі.
  • Норімаки або маки. Це найбільш поширена страва, яка прийшла з Японії. Являють собою рулет, розрізаний на шматочки. Різноманітність компонентів настільки велика, що перерахувати всі практично неможливо. Їх роблять не тільки солоними, застосовуючи морепродукти, але можуть взагалі не використовувати рибу, а тільки овочі, додавати сир (знамениту «Філадельфію»). Завертати роли можна рисом всередину або назовні – все залежить від фантазії кухаря і його вміння компонувати продукти.
  • Темаки. Відмінність цього типу від тонких ролів — тільки у формі. Вони подаються цілим, нерозрізаним рулетиком довжиною близько 10 см.
  • Гука-маки. Зовні схожий на нігірі, проте має одну характерну особливість – смужка норі прив’язується не впоперек, а по периметру рисової жмені.
  • Фукусіми. Являють собою рисову грудку прямокутної форми. В якості основної начинки можуть застосовуватися всілякі складові. Але скріплюються вони не водоростями, а смужкою омлету.
  • Ошо-суші. Це пресовані роли, що складаються з декількох шарів рису, водоростей і начинки. Вони вважаються відносно новим підвидом, досить стрімко набирають популярність серед поціновувачів цієї страви.

Попри традиційність рецептів приготування, крім сирих морепродуктів, щойно виловлених в морі, застосовуються солоні або копчені варіанти. Щоб зрозуміти, чим характерні сучасні суші, потрібно подивитися на їхній склад. Поширення набули: ікра, копчений вугор, солоний лосось, варені креветки і багато інших варіантів, які змінюють характеристики і смаковий результат. І це стосується не тільки сучасної Японії (де далеко не всі території розташовані на узбережжі), а й більшості інших країн.

Класика і авангард на замовлення

Наш сервіс пропонує замовити доставку суші в будь-який район Львова. Професійні кухарі використовують класичні та нетрадиційні інгредієнти при приготуванні свіжих і смачних ролів і нігірі. Ви можете вибрати варіанти з овочами, різними видами м’яких сирів, смаженою або копченою куркою, різними сортами морської риби, ікри.

Справжні майстри своєї справи віртуозно поєднують ці продукти, створюючи справжні шедеври. Вас мають зацікавити варіанти багатошарових ролів, в яких використовуються листя водоростей і омлет.

У каталозі представлені доступний асортимент, актуальні ціни. Ми допоможемо організувати обід або святкову вечерю, наші страви сподобаються навіть гурманам японської кухні. Можна урізноманітнити трапезу, замовивши набори, та доповнити їх салатом, супом, десертом.